вівторок, 9 червня 2015 р.

Блок біткоїна


Галас  здійняв біткоїн-розробник і крипто-експерт Гевін Андресен, в своїй розсилці разробникам він повідомив про наміри переключити свою діяльність з основної версії біткоіну  на нову іменовану Bitcoin-XT, в тому випадку якщо світове співтовариство розробників не зможе домовитися з приводу негайного збільшення граничного розміру розрахунку блоку біткоїна. Інакше кажучи батько біткоїну погрожує залишити своє творіння і переключитися на розробку форку. який являє собою патч поверх ядра біткоїна, його створив Майк Хірн, розробник Bitcoinj і Lighthouse, затятий прихильник збільшення розміру блоку біткоїна. За заявами самого Хірна розмір блоку біткоїну слід збільшувати на 40% в рік в автоматичному режимі, ту ж позицію зайняв і Гевін Андресен.
Дебати з приводу збільшення граничного розміру блоку велися кілька років. На зорі біткоїна Сатоши Накамото  ввів обмеження в 1 мегабайт, як захист проти спаму. На даний момент частина розробників і біткойнеров вважають обмеження на розмір блоку необхідною і достатньою умовою, визначальним фактором децентралізованої мережі і стимулюючих майніг. Але питання за розміром блоку залишається відкритим.
Андресен стоїть на позиції едінократно збільшення розміру блоків біткоіни в 20 разів, але його не підтримує 80% розробників Bitcoin, обгрунтовуючи це тим, що перегони за кількістю транзакцій призведуть до децентралізації системи. Збільшення розмірів блоку цілком може призвести до тієї ситуації коли біткоїн просто не буде міститися на ПК і будуть задіяні централізовані сервери для зберігання. У цій стуаціі тільки великі компанії на кшталт Circleг і Coinbase можуть собі дозволити вертіти ці обсяги. Збільшені блоки загальмують транзакції і знизять швидкість майнінгу.

Інакше кажучи майнінг, сервіси та вузли виявляться сконцентровані в руках маленької жменьки гравців, якими можна маніпулювати фінансовими або силовими методами. Але навіть збільшивши розмір біткоїна не досягається мета збільшення пропускної здатності мережі, вона буде менше ніж у MasterCard, Visa або Swift. які проводять десятки тисяч операцій у секунду.
Але Гевін Андресен не приймає нічиїх аргументів і з тупою переконаністю продовжує просувати свою ідею фікс, висуваючи ультиматум з погрозою переходу на більш правильний форк - Bitcoin-XT. І ця позиція в савокупности з галасом навколо питання схожа на піар-акцію спрямовану на просування Bitcoin-XT з простим людським бажанням погріти руки на новому форку і збільшити галас навколо нього, що непогано позначиться на курсі нової криптовалюти.

Немає коментарів: